YILMAZER FISTIKÇILIK  İLKLERE İMZA ATMAYA DEVAM EDİYOR

YILMAZER FISTIKÇILIK İLKLERE İMZA ATMAYA DEVAM EDİYOR

07/21/2015
Okunma: 9954

YILMAZER FISTIKÇILIK  İLKLERE İMZA ATMAYA DEVAM EDİYOR

Yarım asır önce...

1963 yılında Kayalı Köyü imamı baba Ahmet Yılmazer; yeni yeni ticaretine başlanan yerfıstıklarını  civar köylerden toplayarak ve elde kırdırarak Osmaniye\' ye satmaya başlar.1965 yılında ilk iş yerini açarak resmen yer fıstığı ticaretine girer.Osmaniye içinde satış yapmak yerine kuruyemişin yaygın olduğu Konya, Samsun, Erzurum gibi Anadolu kentlerine giderek pazar oluşturur.

Yusuf, Mustafa ve Fatih Mehmet YILMAZER tabiri caizse fıstık içinde büyürler, babaları 1992 yılında fiilen işleri evlatlarına devreder.

1995 yılında YILMAZER KARDEŞLER YERFISTIK SAN. ve TİC. Ltd Şti. kurulur. 1997 yılında tesisleşmeye giderek şu anki işletmeyi faaliyete geçirirler 1000m2 alanda başlayan üretim şuanda 13000 m2 açık alan ve 5000m2 kapalı alanda yapılmaktadır.

Firma,  yerfıstığı endüstrisinde daima ilkleri gerçekleştirerek öncülük görevini de üstlenmiştir. İlk sortex makinasını, ilk aflatoksin(iç çürük) ayıklama makinasını kullanmada olduğu gibi. Bunun yanı sıra üreticiyle sürekli iş birliği yaparak daha verimli daha kaliteli ürün yetiştirmede önemli çabalar içersinde bulunmaktadır.

Yılmazer firması teknolojik yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Yeniliklerin öncüsü olan firma Akyürek Technology kalitesi ile bünyesine saatte 4 ton kapasiteli yer fıstığı içi temizleme tesisi kazandırdı. İlk defa Yılmazer Fıstıkçılıkta kullanılan Excell 217 boylama eleği tam randımanlı çalışarak tüm fıstık sektörünün hizmetine girmiştir. Bu yatırımdan dolayı firma yetkililerini kutlarız.


Create AccountLog In Your Account