Taşpınar Tarım Türkiye’de ilk saatte 25 ton buğday eleme tesisini, bünyesine kattı.

Taşpınar Tarım Türkiye’de ilk saatte 25 ton buğday eleme tesisini, bünyesine kattı.

07/14/2015
Okunma: 6140

TAŞPINAR TARIM’DAN TÜRKİYE’DE BİR İLK 20 T/H

Taşpınar Tarım 1993 yılında ziraat mühendisi Özkan Taşpınar tarafından; zirai ilaç, tohum ve gübre perakende satışı için kurulmuştur. 1999 yılında, İç Anadolu bölgesinde toptan dağıtıcılık ve distribütörlük yapmak için çeşitli firmaların bayiliğini almıştır. Bugün; kendi adına tescilli kaliteli tohum ve gübreleri ile birlikte ülke geneline satış yapmaktadır.

Islahçı bir kuruluş olan Taşpınar Tarım, çok sayıda tohum çeşitleriyle ilgili ıslah çalışmalarını yürütmektedir. Buğday, Arpa, Kuru Fasulye, Taze Fasulye, Soya Fasulyesi, Yem Bezelyesi, Yonca üretimlerini ve eleme paketleme işlemlerini kendi tesislerinde gerçekleştirmektedir.

Taşpınar Tarım Türkiye’de ilk saatte 25 ton buğday eleme tesisini, bünyesine kattı. Akyurek Technology kalitesi ile kurulan tesis firma sahiplerinin beğenisini kazandı.

THE FIRST OF TURKEY BY TASPINAR AGRICULTURE

Taşpınar Agriculture was founded by agricultural engineer Özkan Taşpınar on 1993 for agricultural medicine, seeds and fertilizer retail sales. In 1999, it received dealership of various companies for performing wholesale distributorship in the Middle Anatolia region. Today; it performs sales to entire country with registered high quality seeds and fertilizers on its own name. Taşpınar Agriculture, as a breeding company, performs breeding operations on various seed kinds. It realizes Wheat, barley, dried beans, French beans, soy beans, seed beans, clover manufacturing and screening, packaging operations at its own facilities. Taşpınar Agriculture adopted its first wheat screening facility in Turkey with 25 tons/s capacity. Akyürek Technology acquired appreciation of established facility, company owners with its quality.


Create AccountLog In Your Account